^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Zimowa zbiórka makulatury i baterii

W styczniu ponownie panie: Anna Horosiewicz i Anna Drygas zorganizowały zbiórkę surowców wtórnych.  

Tym razem pokonaliśmy samych siebie: zebraliśmy 680 kg makulatury i 50 kg baterii. Dziękujemy uczniom klasy VII (Bartkowi R., Bartkowi B., Damianowi i Oskarowi) oraz panu Adamowi - naszemu konserwatorowi i  pani Grażynie – za pomoc przy załadunku surowców wtórnych.

Mów wyraźnie

27 lutego uczniowie klas I-III  wzięli udział w szkolnym etapie Gminnego Konkursu Wyraźnej Wymowy.  Uczestniczyło w nim 20 uczniów.  Do etapu gminnego dostali się:

  1. Tadeusz Biesiadecki (kl. IIIa)
  2. Kosma Słowiński (kl. Ia)
  3. Kacper Skocz (kl. Ia)

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursu.

 Mowa

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Mów wyraźnie”.

Nietypowa lekcja w klasie 3b

W klasie 3b odbyły się całodniowe  nietypowe zajęcia techniczno-plastyczne. Dzieci miały okazję malować na folii streczowej. Wykazały się swoimi talentami malowania krajobrazu Grenlandii, a przy okazji omawiali sposoby i zwyczaje życia Eskimosów na Arktyce.  W przyszłości planujemy znowu zorganizować nietypowe zajęcia, aby uczniowie mogli poznać inne swoje talenty.

 lekcja
Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Nietypowa_lekcja”.

Jestem przyjacielem ludzi

Dziś w naszej szkole odbył się teatrzyk profilaktyczny dla uczniów kl. 0-3 na temat szacunku innych kultur na świecie pt. "Jestem przyjacielem ludzi". Razem z aktorami przenosiliśmy się na różne kontynenty i poznawaliśmy ich obyczaje i sposoby życia. Dzieci były zachwycone.

 Przedstawienie

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Przedstawienie”.

Gofry w klasie 3b

Dnia 27.02 w klasie 3b odbyły się nietypowe zajęcia. Uczniowie mogli samodzielnie przygotować ciasto i usmażyć gofry, które później konsumowali z ulubionymi dodatkami.

 gofry

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Gofry”.

Wycieczka na film „Cudowny chłopak”

20 lutego uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami pojechali pociągiem do Wrocławia na film w gwiazdorskiej obsadzie (Julia Roberts, Owen Wilson)  pt. „Cudowny chłopak”.  Wrażeń po obejrzeniu filmu było wiele, gdyż poruszył on dużo ważnych wątków, działał silnie na emocje każdego widza. Niósł ze sobą bardzo mądre przesłanie dotyczące tolerancji, akceptacji, zrozumienia i przekonania, że w każdym z nas jest dobroć. Główny bohater, Auggie, nie może zmienić tego, jak wygląda, ale my możemy zmienić to, jak go widzimy. Wyjazd do kina okazał się ciekawym i dobrym pomysłem.

 Film

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Cudowny Chłopak”.

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku, nieco później ze względu na termin ferii zimowych, dzieci z klas 0 i Ib zaprosiły do szkoły swoich dziadków i babcie, aby powiedzieć im, jak są dla nich ważni. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie wraz z wychowawczyniami Bogną Łabentowicz-Wojtowicz i Jolantą Świrsz przygotowali występ składający się z wierszy i gorących życzeń przeplatanych piosenkami. Po wzruszającej części artystycznej na gości czekał słodki poczęstunek oraz upominki przygotowane przez wnuki.
 Dzień Dziadka i Babci
 
Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Babci i Dziadka”.
Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.